Rolety zewnętrzne: zalety, o których mogłeś nie wiedzieć

0

Rolety zewnętrzne to nowoczesne, technologiczne rozwiązanie, które ma wiele zalet. O niektórych z nich pisaliśmy w naszym poprzednim wpisie zalety rolet zewnętrznych. Skupialiśmy się na konkretnych cechach takich jak zwiększenie bezpieczeństwa, wygłuszenie zewnętrznych hałasów, czy idealne zastosowanie do każdej pogody. Są jednak zalety rolet zewnętrznych, o których mogłeś nie wiedzieć. Zastosowanie ich może wpłynąć na wiele czynników m.in. komfort mieszkania, czy jakość snu.


1. Całkowite wyciemnienie podczas snu pozwala uniknąć wielu problemów zdrowotnych

Rodzaj i natężenie światła ma wpływ na produkcję melatoniny i kortyzolu w naszym organizmie. M.in. dzięki właśnie melatoninie regulujemy nasz tryb dnia. Dlatego tak ważne jest, by przed snem wyciemnić pomieszczenia. Chodzi oczywiście o światło naturalne, które ma na nas zupełnie inny wpływ niż światło sztuczne. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę ciemneniebo.pl


2. Łatwa i samodzielna regulacja trybu dnia

O naszym trybie dnia bardzo często decyduje praca. Nocne zmiany mogą powodować problem ze snem. Ten punkt jest powiązany z poprzednim poprzez możliwość blokowania docierania światła dziennego do naszej sypialni. Dzięki całkowitemu wyciemnieniu zdecydowanie łatwiej będzie nam odespać nocną zmianę.


3. Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania

badań CBOS wynika, że osoby, które zamieszkują małe miejscowości i wsie czują się wiele bezpieczniej niż osoby żyjące w dużych miastach. Pamiętaj, że rolety zewnętrzne możesz również zamontować w niskich kondygnacjach miejskich budynków wielorodzinnych. Dzięki temu zwiększysz swoje poczucie bezpieczeństwa.


4. Wygłuszenie wnętrza naszego domu ma wpływ nie tylko na komfort, ale również na zdrowie

Nastały niestety czasy, kiedy musimy walczyć z hałasem niemalże jak z chorobą. Rolety zewnętrzne pozwalają nam zablokować docieranie niechcianych dźwięków do wnętrzna naszych domów, czy mieszkań. Niepożądany hałas może powodować nie tylko ciągłe rozdrażnienie, czy zmęczenie, ale także szereg innych dolegliwości, a nawet chorób. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule Serce nie lubi hałasu.


5. Rolety zewnętrzne, to też dekoracje

Choć najlepiej planować rolety zewnętrzne jeszcze na etapie projektowania domu, to pamiętajmy, że istnieją rozwiązania, które pozwalają nam na ich zamontowanie nawet na późniejszych etapach. Dzięki nim nasz budynek nie tylko wygląda dostojniej, ale skutecznie odstrasza ewentualnych włamywaczy. Odpowiednio dobrane rolety (kolor, materiał) mogą zupełnie zmienić wygląd całej bryły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *