Jak chronić przed słońcem znajdujące się na parapetach rośliny?

0

Jak pokazują statystyki, w pomieszczeniach zamkniętych spędzamy około 90 procent dnia. By w upalne dni, kiedy to temperatury sięgają niekiedy nawet 30 stopni Celsjusza móc cieszyć się komfortem przebywania w domu czy w biurze, warto pomyśleć o stosownych zabezpieczeniach w postaci specjalistycznych rolet. Skutecznie ochronią one także przed negatywnym działaniem promieni słonecznych znajdujące się na parapetach rośliny.


W mocno nasłonecznionych miejscach dobrze czują się rośliny ciepłolubne i dobrze znoszące suszę. Zalicza się do nich większość gatunków kaktusów i sukulentów takich, jak aloesy, wilczomlecze czy grubosze. Niestety, nawet te z nich, które kochają słońce, mogą uleć poparzeniu kiedy podczas upalnych dni przez większą część dnia narażone są na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych.
Z problemem tym pomogą nam poradzić sobie na przykład rolety typu blackout, które sprawdzą się zarówno w domu prywatnym, jak i pomieszczeniu projekcyjnym czy audytorium. Wykonane są one ze specjalnego gumowego materiału, który przepuszcza do wnętrza jedynie znikomą ilość światła. Dzięki temu możliwe staje się osiągnięcie całkowitego zaciemnienia pomieszczenia.

Gdy mieszkamy na poddaszu, nasze rośliny przed nadmiernym nagrzewaniem pomogą ochronić rolety FAKRO stworzone z myślą o oknach dachowych. Produkuje się je z materiału, który przepuszcza jedynie 4% światła, a co więcej, posiadają one boczne prowadnice pozwalające na zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji. Dzięki temu możemy swobodnie sterować stopniem zaciemnienia pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *