Jak zabezpieczyć domek letniskowy przy pomocy rolet zewnętrznych?

0

Pogoda w ostatnim czasie wyjątkowo nas rozpieszcza, dzięki czemu weekendy spędzać możemy na przykład grillując na działce. Aby mieć pewność, że po zakończonym wypadzie osoby niepożądane nie włamią się do naszego domku letniskowego, warto go odpowiednio zabezpieczyć.

Każdego roku w mediach słyszy się o plagach włamań do domków działkowych. Giną wówczas nie tylko rośliny, lecz również o wiele cenniejsze rzeczy, jak narzędzia elektryczne czy sprzęt RTV. Jak chronić się przed tego typu aktami wandalizmu? Nie zawsze pamiętamy bowiem o schowaniu czy zabraniu ze sobą najbardziej wartościowych przedmiotów. Z problemem tym skutecznie pomogą nam poradzić sobie rolety zewnętrzne, dzięki którym nie będziemy musieli obawiać się o bezpieczeństwo naszego domku letniskowego.
Zamontować możemy je zarówno na oknach, jak i na drzwiach tarasowych czy balkonowych. Polecamy rolety wykonane z aluminium, które przy całkowitym zamknięciu uniemożliwią złodziejowi dostanie się do wnętrza domku i ochronią okna przed wybiciem. Oprócz tego, dzięki roletom zewnętrznym, zawartość domku letniskowego nie będzie widoczna dla osób postronnych, a co za tym idzie – nie będzie kusiła potencjalnych włamywaczy.

rolety zewnętrzne

To nie jedyna ich zaleta – rolety zewnętrzne ochronią także nasz domek działkowy przed nadmiernym nasłonecznieniem czy nagrzaniem. Być może nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, lecz wystarczy zaledwie dwa dni, aby drewniane, lakierowane powierzchnie zaczęły matowieć i blaknąć. Długotrwałe oddziaływanie promieni słonecznych wpływać może również szkodliwie na znajdujące się w domku letniskowym rośliny – liście ulec mogą spaleniu, ziemia natomiast – wysuszeniu. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj. Co więcej, dzięki roletom zewnętrznym, domek nie będzie narażony na utratę swojego koloru poprzez silne działanie promieni słonecznych.

Pamiętajmy, aby domek letniskowy zabezpieczyć w ten sam sposób, co własny dom czy mieszkanie. Z pomocą Rolet Solar będzie on bezpieczny przez okrągły rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *