Od kilku lat rolety w kasecie to najlepiej sprzedający się produkt w naszej firmie. Jest kilka powodów, dla których Klienci wybierają właśnie takie rozwiązanie. Roleta, w której stosujemy zwykły materiał, dobrze zaciemnia pomieszczenie (w zależności od koloru – czym ciemniejszy, tym lepszy efekt). Jeśli jednak chcemy otrzymać jasną barwę i duże zaciemnienie, możliwe jest zastosowanie materiału podgumowanego, który bez względu na kolor zatrzyma całe światło.

Istnieje jednak inne, bardzo praktyczne i zarazem stylowe rozwiązanie, które umożliwia swobodną regulację światła w pomieszczeniu. Rolety dzień-noc uzyskuje się poprzez zastosowanie dwóch warstw specjalnego materiału. Podzielone na przemian pasami tkaniny przepuszczającej i nieprzepuszczającej pozwalają na uzyskanie niezwykłego efektu i zarazem możliwość samodzielnej regulacji zaciemnienia. Gdy dwa pasy przepuszczające światło nałożą się na siebie, otrzymujemy tak zwany „dzień”. Z kolei gdy materiał prześwitujący nałoży się na nieprześwitujący, to otrzymujemy tak zwaną „noc”, a zatem większe zaciemnienie.

Udostępniamy trzy główne warianty koloru obudowy aluminiowej rolet dzień-noc, które trzeba dobrać do koloru okien w tym:

  • brązowy – dla pomieszczeń, w których zależy nam na doskonałym zaciemnieniu całego wnętrza, najlepsze są właśnie obudowy aluminiowe w kolorze brązowym. Dzięki nim pomieszczenie wydaje się również bardziej eleganckie,
  • biały – cała konstrukcja rolety dzień-noc wydaje się jaśniejsza, automatycznie również rozjaśniając całe wnętrze. Przez to pomieszczenie wydaje się nie tylko przestronniejsze, ale zyskuje także na większych walorach estetycznych,
  • drewnopodobny – występuje w kilku kolorach dokładnie takich jak okleiny okien drewnopodobnych, tego rodzaju obudowa najlepiej dopasowuje się do aranżacji wnętrz, w której wykorzystano przede wszystkim okna drewniane lub drewnopodobne. Pozwala to stworzyć jednolitą kompozycję, gdzie każdy element jest dokładnie przemyślany.

Rolety dzień noc to doskonałe rozwiązanie zarówno do domów mieszkalnych oraz biur, jak i obiektów komercyjnych. Można je także zastosować w sklepach, eleganckich gabinetach, a także w każdym innym miejscu – wszędzie tam, gdzie niezbędna jest wygodna regulacja dostępu światła do pomieszczenia. Zarówno mieszkańcy, jak i klienci lub goście, docenią tą atrakcyjną, a przy tym i funkcjonalną osłonę okienną.

Do zalet montowanych w pomieszczeniach rolet dzień-noc należy przede wszystkim możliwość spoglądania na zewnątrz przy niemal opuszczonej rolce oraz swobodna regulacja światła. Jednak model dzień-noc zawdzięcza swoją popularność nie tylko funkcjonalności, ale także modnemu wykonaniu. Ozdobne pasy, dobór kolorów i materiałów sprawiają, że okna prezentują się bardzo stylowo, bez dodatkowych ozdób w postaci firan czy zasłon. Stąd też tak chętnie wybierane są do aranżacji wnętrz różnego typu: mieszkań, biur, gabinetów, punktów usługowych oraz handlowych.

Solar kraków

Potrzebujesz pomocy napisz do nas, chętnie odpowiemy na wszyskie pytania