Rolety rzymskie

0

Czy rolety rzymskie zastąpią tradycyjne zasłony i firany? Spotkaliśmy się już z opiniami klientów, że to firanki, tylko bardziej funkcjonalne (o wiele łatwiej jest nimi manewrować niż wiecznie spadającą z żabek firanką). Wygoda, to zdecydowanie jedna z głównych przyczyn, dla których mielibyśmy wybrać rolety rzymskie zamiast tradycyjnej osłony okna. Co jednak jeszcze sprawia, że coraz chętnie po nie sięgamy?

Praktyczność i funkcjonalność

Na początku powróćmy jeszcze do już nieco wspomnianej funkcjonalności. Rolety rzymskie są nie tylko wygodniejsze w użytkowaniu na co dzień. Pamiętajmy również, że można je łączyć z tradycyjnymi metodami osłony i dekoracji okien. Rolety rzymskie mogą pełnić funkcję zasłon i firan (w zależności przejrzystości i rodzaju użytego materiału), co nie oznacza, że muszą występować samodzielnie – możemy je dowolnie łączyć (np. delikatne rolety rzymskie zamiast firan + tradycyjne zasłony na karniszu).

Dodatkowym atutem rolet rzymskich jest łatwość w ich czyszczeniu (o tym dokładniej w kolejnym wpisie). Dzięki nim unikniemy prania ciężkich firan i żmudnego prasowania, czy rozwieszania.

Idealne dopasowanie

Jesteś wymagający/ca? Wiesz czego chcesz i masz konkretną wizję swojego wnętrza? Nie ma sensu zadowalać się półśrodkami! Roleta rzymska w przeciwieństwie do rolet tradycyjnych może być wykonana niemalże z każdego materiału i dopełnić wygląd pomieszczenia. Ogranicza nas tylko wyobraźnia

Lepsza ochrona przed słońcem

Rolety rzymskie dzięki swojej konstrukcji o wiele lepiej chronią nasze wnętrza przed rażącym, czy palącym w letnie dni słońcem. Dzieje się tak, ponieważ nie przepuszczają one tyle światła, co tradycyjne firanki. Dostępne są również rolety podszywane dodatkowym materiałem – tworzące tzw. blackout (mocne wyciemnienie) dla nieco bardziej wymagających. Jednocześnie świetnie chronią pomieszczenia zima przed nadmiernym przedostawaniem się chłodu przez okna.

Uniwersalne rozwiązanie

Rolety rzymskie są rozwiązaniem, które bez trudu wkomponuję się w każde wnętrze – nowoczesne, czy klasyczne, duże, czy małe… Wszystko zależy jedynie od twojego gustu, czy potrzeb. Różnorodność wzorów i materiałów jest tak ogromna, że jest w czym wybierać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *