Rolety zewnętrzne

0

Zastanawiałaś/eś się może nad zakupem rolet zewnętrznych, ale nadal nie wiesz jakie wybrać? A może wciąż zastanawiasz się czy rolety zewnętrzne są ci w ogóle potrzebne? Postanowiliśmy rozwiać twoje wątpliwości w każdej z tych kwestii.

Najważniejsze cechy

Nie ma znaczenia czy mieszkasz w mieście, czy na wsi. Rolety zewnętrzne są idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka zabezpieczeń okna, które:

1. Doskonale nadają się zarówno na lato, jak i na zimę

Dlaczego? W lecie rolety zewnętrzne zatrzymują promienie słoneczne jeszcze przed oknem, przez co chronią pomieszczenia przed nagrzaniem. Zimą zaś roleta dodatkowo chroni ciepło wewnątrz pomieszczeń i nie pozwala na wychładzanie. Dzięki temu rozwiązaniu zmniejszysz swoje rachunki za chłodzenie i ogrzewanie mieszkania!

2. Stanowią dodatkowe zabezpieczanie i dają poczucie prywatności

Dlaczego? Rolety zewnętrzne wykonane z aluminium przy całkowitym zasłonięciu skutecznie utrudniają dostanie się do wewnątrz pomieszczeń oraz chronią okna przed wandalizmem. Dodatkowo rolety całkowicie wyciemniają i zasłaniają okna w 100%, przez co nawet jeżeli drugi budynek stoi bardzo blisko twojego, możesz stworzyć dla siebie prywatną strefę, do której nikt z zewnątrz nie będzie miał dostępu.

3. Wygłuszają otoczenie

Dlaczego? Dzięki powłoce, którą tworzą rolety zewnętrzne, skutecznie ograniczają hasał z zewnątrz. Jeżeli masz mieszkanie nawet przy bardzo ruchliwej ulicy, to idealne rozwiązanie, by znów cieszyć się domowym spokojem.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Oczywiście najlepiej decyzję o zakupie rolet podjąć jeszcze na etapie projektowania budynku, ponieważ niektóre z nich wymagają wcześniejszego przygotowania otworów. Jednak, jeżeli mówimy o montowaniu rolet na już gotowym budynku, to dzięki kilku rodzajom systemów mocowań nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić to później. To właśnie ze względu na systemy mocowań dzielimy rolety na:

Rolety do zabudowy

W ich przypadku właśnie potrzebujemy planować montaż na etapie budowania lub będą wymagać całkowitej przebudowy okien. Mimo to jest to rozwiązanie, które zapewnia najlepszą izolację. Rolety do zabudowy montowane są w specjalnych otworach pod tynkiem, przez co kasety są zupełnie niewidoczne.

Rolety naokienne

Ten rodzaj rolet również wymaga wcześniejszego zaplanowania, jednak nie potrzebne jest wykonywanie wcześniej specjalnych otworów. Ich montaż można zrobić w stanie surowym budynku lub podczas renowacji, czy wymiany okien. Te rolety zewnętrzne montowane są we wnęce razem z oknem. W ich przypadku również istnieje możliwość ukrycia kasety pod tynkiem.

Rolety elewacyjne

Najlepsze rozwiązanie jeżeli masz już gotowy budynek i nie planujesz remontu czy wymiany okien. Są to rolety zewnętrzne, które montuje się na elewacji zaraz nad oknem, a właściwie nad wnęką okienną. W ich przypadku nie da ukryć się skrzynki z roletą pod tynkiem, ale dzięki nowoczesnemu projektowaniu i szerokiej gamie kolorów, może ona również stanowić element dekoracyjny budynku.

Jak widać wybór rolet zewnętrznych w dużej mierze zależy od tego na jakim jesteś etapie budowy budynku. Jeżeli już wybierzesz idealne dla siebie rozwiązanie pozostaje ci jedynie wybrać materiał, odpowiednią kolorystykę oraz inne elementy (np. otwieranie manualne lub automatyczne). W przypadku rolet zewnętrznych najlepiej zdać się na specjalistów. Firma Solar Rolety już od wielu lat tworzy unikatowe rozwiązania dla swoich klientów. Sprawdź ofertę oraz zapytaj o wycenę. To nic nie kosztuje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *