Moskitiery

0

Nie da się ukryć, że wraz z ciepłą pogodą, wszystko budzi się do życia. Wszystko pięknie zielenieje, zawiązują się pąki, a nawet pojawiają pierwsze owoce, a my? A my w nocy nie śpimy, bo bzyczy nam nad uchem komar! …aach, piękna wiosna!

Żeby uchronić Was przed już występującymi lub nieuchronnie zbliżającymi się bezsennymi nocami, krótko i na temat chcielibyśmy opowiedzieć Wam o genialnym i bardzo prostym rozwiązaniu, jakim są MOSKITIERY.

Dlaczego moskitiery to dobre rozwiązanie?

Na początek krótki fakt: moskitiera (hiszp. mosquito – komar) to osłona okienna mająca chronić przestrzeń nad łóżkiem przed owadami i komarami. Ale, czy zdajecie sobie sprawę, że moskitiery stosowano już nawet w czasach prehistorycznych? Kleopatra, królowa Egiptu, również spała pod tego typu zasłoną. Skoro nawet Kleopatra pod nią spała, to musi być dobre rozwiązanie! ?

Ponad to dziś nie wymyślono lepszego sposoby, który równie dobrze, cicho, ekologicznie i tanio chronił dom przed insektami. Rzecz jasna te dzisiejsze rolety wyglądają nieco inaczej, niż te które stosowała sama Kleopatra, ale pełnią dokładnie te same funkcje.

Jaki rodzaj moskitier wybrać?

Dziś moskitiera, to nie tylko siatka w oknie. Nic dziwnego, że z czasem powstały ich różne rodzaje, z różnymi systemami mocowań.

MOSKITIERY ROLOWANE

Mocowane na zewnątrz do ramy okiennej nie powinny być wyższe niż 1600 mm. W przypadku moskitier rolowanych przesuwanych w poziomie maksymalna szerokość wynosi 1500 mm. Alternatywą dla drzwi balkonowych lub bardzo wysokich okien jest moskitiera rolowana z mechanizmem sprężynowym wspomaganym sznurkiem koralikowym. Maksymalna wysokość zamykania wynosi 2200 mm tak, więc mogą być używane do drzwi balkonowych.

MOSKITIERY RAMOWE

Ramowe moskitiery wizualnie są częścią okna. Można je dostosować do dowolnego otworu okiennego. Dla moskitiery ramowej maksymalna powierzchnia wynosi 2m. Ich zamontowanie i ściągnięcie nie wymaga żadnych narzędzi.

DRZWI SIATKOWE

To nieco inna odmiana moskitiery, ale również warto zwrócić na nią uwagę! Zawiasy samo domykające moskitiery drzwiowej montowane są od zewnątrz do futryny z drugiej zaś strony przytrzymywane są na pomocą magnesów tak, więc wychodząc na balkon wystarczy je tylko delikatnie pchnąć a drzwi otworzą się i za chwilę same zamkną. Dla moskitiery ramowej na drzwi maksymalna powierzchnia wynosi 3,25 m.

A wiecie dlaczego tak bardzo uwielbiamy moskitiery? Pozwalają na cyrkulację powietrza nawet w najbardziej upalne dni i przede wszystkim noce! A przy okazji nasz kot już więcej nie ucieknie ?

Masz jakieś pytania? Chętnie na nie odpowiemy!

Solar Rolety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *