Czym osłonić okno w biurze

0

Według zaleceń i polskich przepisów w naszych biurach musi znajdować się okno. Mówimy tutaj o konieczności dostępu światła dziennego do naszych przestrzeni pracy. W dodatku przepisy regulują również konieczność zastosowań osłon tych okien, aby chronić biura przed nadmiernym nasłonecznieniem.


Oczywiście trudno jest nam sobie wyobrazić pracę w miejscu bez dostępu do naturalnego światła. Jednak równie trudno nam wyobrazić sobie pracę w miejscu, w którym nie mamy możliwości regulowania natężenia tego światła. Zatem dogodne warunki w biurze, to nie tylko nasza prywatna opinia, ale również konieczność spełnienia szeregu odgórnie narzuconych wymogów.
Jeżeli mówimy o osłonach okiennych w biurze obracamy się raczej pomiędzy roletami zewnętrznymi, wewnętrznymi, a żaluzjami. Są o wiele bardziej eleganckie od firan i łatwiejsze w utrzymaniu czystości, co jest niezbędnym kryterium dla tego typu pomieszczeń. Gama produktów pod względem wizualnym – różnorodna kolorystyka i wykorzystane materiały – jest dziś tak szeroka, że najważniejsza w tym przypadku jest funkcjonalność produktu.

Jak odpowiednio dobrać rodzaj osłony?

Wszystko jak zawsze zależy od naszych potrzeb. Rolety zewnętrze doskonale chronią, obniżają temperaturę w pomieszczeniach przez silne blokowanie promieni słońca i zabezpieczają przed włamaniami. Świetnie sprawdzą się w biurach na parterze. Jednak należy pamiętać, że ich regulacja nie jest taka prosta. Nie można sobie po prostu wstać i „pociągnąć sznurka”, a przy większej ilości pracowników staje się to dość kłopotliwe. Verticale – czyli żaluzje pionowe najczęściej montowane są w dużych pomieszczeniach z większymi oknami. Najłatwiejszym rozwiązaniem wydaje się roleta wewnętrzna, wielkogabarytowa lub klasyczne żaluzje. Są poręczne, łatwe w czyszczeniu i nie wymagają naruszania fasady budynku. Jednak należy pamiętać, że nie chronią przed stratą ciepła, czy nagrzaniem tak dobrze jak rolety zewnętrze.
Skrajnym przypadkiem są biura na poddaszu. Tutaj do dyspozycji mamy najnowocześniejsze rozwiązanie – markizy FAKRO (o których pisaliśmy już wcześniej), które idealnie ochronią nasze pomieszczenie przed nagrzaniem, a przy tym nadmiernie nie zredukują natężenia światła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *