Kiedy planować montaż rolet zewnętrznych

0

W zależności od tego na jakim etapie budowy domu jesteśmy, mamy inne możliwości montażu rolet zewnętrznych. A dokładniej zależy to od typu montażu, który pozostaje nam dostępny. W związku z tym wybraliśmy podstawowe rodzaje rolet zewnętrznych i krótko opisaliśmy kiedy i w jaki sposób się je montuje.

Rolety do zabudowy

W ich przypadku właśnie potrzebujemy planować montaż na etapie budowania lub będą wymagać całkowitej przebudowy okien. Mimo to jest to rozwiązanie, które zapewnia najlepszą izolację. Rolety do zabudowy montowane są w specjalnych otworach pod tynkiem, przez co kasety są zupełnie niewidoczne.

Rolety naokienne

Ten rodzaj rolet również wymaga wcześniejszego zaplanowania, jednak nie potrzebne jest wykonywanie wcześniej specjalnych otworów. Ich montaż można zrobić w stanie surowym budynku lub podczas renowacji, czy wymiany okien. Te rolety zewnętrzne montowane są we wnęce razem z oknem. W ich przypadku również istnieje możliwość ukrycia kasety pod tynkiem.

Rolety elewacyjne

Najlepsze rozwiązanie jeżeli masz już gotowy budynek i nie planujesz remontu czy wymiany okien. Są to rolety zewnętrzne, które montuje się na elewacji zaraz nad oknem, a właściwie nad wnęką okienną. W ich przypadku nie da ukryć się skrzynki z roletą pod tynkiem, ale dzięki nowoczesnemu projektowaniu i szerokiej gamie kolorów, może ona również stanowić element dekoracyjny budynku.

Jak widać wybór rolet zewnętrznych w dużej mierze zależy od tego na jakim jesteś etapie budowy budynku. Jeżeli już wybierzesz idealne dla siebie rozwiązanie pozostaje ci jedynie wybrać materiał, odpowiednią kolorystykę oraz inne elementy (np. otwieranie manualne lub automatyczne). W przypadku rolet zewnętrznych najlepiej zdać się na specjalistów.

Firma Solar Rolety już od wielu lat tworzy unikatowe rozwiązania dla swoich klientów. Sprawdź ofertę oraz zapytaj o wycenę. To nic nie kosztuje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *