Rolety czy firanki?

0

Nie ukrywamy, że dla nas rolety wszelkiej maści mają ogromną przewagę nad firankami. Niemniej jednak zdajemy sobie sprawę z zalet alternatywnych dla rolet rodzajów osłon okiennych. Pomyśleliśmy jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie, by uświadamiać was, że jedno nie wyklucza drugiego.

Wyobraź sobie, że chcesz cieszyć się pięknym wnętrzem z długimi zasłonami do ziemi i eterycznymi firanami, tworzącymi klimat, którego nie da się powtórzyć. Ale jednak zdarza się, że potrzebujesz wyciemnić pomieszczenie, a półprzezroczyste firany ci na to nie pozwalają. Promienie słońca odbijają się w telewizorze lub komputerze. Razi cię mały prześwit, który pada akurat na twoją twarz.

Po co się męczyć?!

Przecież dobrze zamontowane rolety, a nawet żaluzje mogą być dopełnieniem firanek! Dopasowane żaluzje lub roleta w kasecie – zintegrowana ze skrzydłem okiennym będzie niemalże niewidoczna, a w przypadku, gdy promienie słońca zaczną nam doskwierać lub będziemy chcieli w ciągu dnia stworzyć klimat i zwiększyć poczucie prywatności, będziemy mogli zasłonić roletę!

Zastanawiasz się jednak, jak dobrać do siebie składniki, by wyszło udane wnętrze? Oto kilka naszych porad:

#2 Ciężkie z lekkim

Równowaga to podstawa! Jeżeli wybierasz ciężkie (pisząc ciężkie mamy na myśli nie tylko kolor, ale również stopień prześwitu. zaciemniające zasłony, nie łącz ich z ciężką, ciemną roletą. Nawet rolety typu blackout można kupić w jasnych kolorach.

#2 Kolorystyczne dopasowanie

Owszem możesz bez problemu połączyć jasne z jasnym (np. beże, kremy) czy ciemne z ciemnym (szarości, granaty), ale pisząc ciężkie mamy na myśli prześwitujące. Zatem dobierając kolory staraj się, by zachować równowagę pomiędzy prześwitem.

#3 Żaluzje + firanka

Bardzo często zapominamy o starych dobrych żaluzjach! W cale nie są nie modne. Wręcz przeciwnie! Idealnie nadają się do łączenia z firankami.

Jak widać, tylko wyobraźnia jest naszym ograniczeniem! Pamiętajmy, że najważniejsze jest, by we własnym domu czuć się komfortowo i bezpiecznie, a na drugim miejscu stawiać modę i trendy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *