8 POMYSŁÓW NA ZIMOWE DEKORACJE

Znudził ci się widok smutnych, pustych okien? Zimą masz bardzo dobry pretekst, by to zmienić. Wystarczy chwila wolnego czasu, trochę pomysłów i gotowe! Pomyśl sobie, jakby to było wracać po pracy do przytulnego i pięknie przystrojonego domu? Do pełni szczęścia będą ci jeszcze tylko potrzebne gorąca herbata i koc.

Zapraszamy Cię do przejrzenia garści inspiracji – 8 pomysłów, jak odmienić wygląd okien o tej porze roku!

Okna można przyozdobić np. gorącym klejem. Przy pomocy specjalnego pistoletu namalować śnieżki, Mikołaja lub co nam tylko przyjdzie do głowy:
Proste ozdoby wycięte z papieru:

Można je zawiesić na sznurkach (może jakiś wyjątkowy kolor?) lub na cienkiej, białej nitce. Wybór należy do Ciebie.

Być może spodoba Ci się ta opcja:

Czyli ozdoby namalowane…mydłem! Dokładnie tak, tu także ogranicza cię tylko wyobraźnia.

A może masz ochotę stworzyć w mieszkaniu nieco bardziej przytulny klimat?

To pomysł bardziej na dekorację parapetu, niż okna, za to pomoże Ci ozdobić mieszkanie i nadać mu wyjątkowego, zimowego klimatu.

Wstążka, kilka gałązek świerku lub innego iglaka by stworzyć nastrojową kompozycję? Nic prostszego:
Chyba najmniej czasochłonna propozycja, wystarczy zaopatrzyć się w zmywalny marker do szyb i…zaprosić do zabawy na przykład swoje dziecko. Zimowe miasto, płatki śniegu, bombki – narysujcie to, co przyjdzie Wam do głowy.
A to pomysł na ozdoby, które można umieścić na zewnątrz. Nawiń na długi, cienki sznurek kilkanaście niedużych dzwoneczków (pamiętaj o zrobieniu supła przy każdym z nich, tak by trzymały się na miejscu) i zawieś według własnych upodobań, na przykład tak: