Nadmierne nagrzewanie pomieszczeń

0

Z pewnością każdy z Was kiedyś tego doświadczył. Tego nieprzyjemnego, nagrzanego powietrza w mieszkaniu po całym dniu w pracy. Nie ma szans na odpoczynek w takich warunkach. A co jeżeli wyjedziemy na dłużej? Na szczęście możemy się tego ustrzec stosując odpowiednie osłony okienne.

Co może się wydarzyć w ciągu dwóch dni?

Bywa nawet jeszcze gorzej! Czasami zapomnimy zasłonić firanę, czy roletę. W zasadzie nawet roleta niewiele da, jeżeli jest jasna i prześwitująca. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nadmierne nasłonecznianie naszych mieszkań może powodować większe szkody niż tylko nieprzyjemne powietrze. Wszelkie drewniane, lakierowane powierzchnie matowieją i blakną. Może dojść nawet do powstania pęcherzy na laminacie. Niestety są to zmiany, które trudno naprawić. Do największych tego typu zniszczeń dochodzi szczególnie, gdy wyjeżdżamy nawet tylko na weekend. Piękna pogoda, spontaniczny wyjazd na wieś, każdy pamiętam, by zamknąć okno, a żeby zasłonić? Może spotkać nas nieprzyjemna niespodzianka po powrocie. Na promienie słońca równie wrażliwe są kwiaty. Oczywiście kwiaty muszą mieć dostęp do światła dziennego. Jednak czasami lepiej dla nich byłoby postać dwa dni w zaciemnionym mieszkaniu, niż narazić je na bardzo wysokie temperatury, szybkie wysychanie ziemi i palenie liści.

Jak sobie z tym radzić?

Najlepszym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne. Tworzą barierę, która znajduje się przed oknem, co bardzo obniża temperaturę w pomieszczeniu i nie pozwala na jego nagrzanie. Więcej o ich zaletach pisaliśmy TUTAJ. Jednak nie każdy z nas może sobie pozwolić na roletę zewnętrzną. Często nie dostaniemy pozwolenia na jej zamontowanie w mieszkaniu, w budynku wielorodzinnym lub po prostu ich koszt może przewyższyć nasze możliwości. Alternatywnym rozwiązaniem jest stosowanie rolet typu blackout, czyli po prostu wyciemniających. Są to rolety, które możemy zamontować jak każdą inną roletę materiałową. Ich sekret tkwi w specjalnym gumowanym materiale, który skutecznie ogranicza docieranie słońca do wewnątrz pomieszczenia. Co ważniejsze – rolety z materiałem blackout w cale nie muszą być czarne. Gumowana powierzchnia, która znajduje się od strony okna sprawi, że podczas wyjazdu nie będziemy musieli martwić się o nasze meble, podłogę, czy kwiaty. Jeżeli jednak masz pokój na poddaszu, gwarantujemy Ci, że nie znajdziesz lepszego rozwiązania i markizy Facro. Dlaczego? To bardzo proste! Dzięki specjalnemu materiałowy rolety te przepuszczają jedynie 4% światła. Oczywiście nie możemy obiecać, że będziecie pamiętać o ich zasłanianiu. Ta odpowiedzialność leży już po Waszej stronie!

Masz jakieś pytania? Chętnie na nie odpowiemy!

Solar Rolety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *