Czyszczenie rolet rzymskich

0

Rolety to osłony okien, które co raz częściej zastępują tradycyjne zasłony i firany. Używamy ich nie tylko w domach, ale także w biurach, czy w miejscach użytku publicznego. Nic dziwnego! Rolety są wiele bardziej funkcjonale i lepiej przysłaniają momentami uporczywe promienie słońca. Problem pojawia się jednak, gdy chcemy je wyczyścić. Przecież nie da się ich po prostu zdjąć i wyprać, jak np. w przypadku firan.

Czyszczenie rolet rzymskich.

Tkaniny, z których wykonane są rolety rzymskie często kumulują kurz i dobrze jest je raz na jakiś czas porządnie wyczyścić, aby nadal cieszyć piękną nie tylko osłoną, ale również ozdobą okna.

Wbrew pozorom to nie jest takie trudne! Musimy tylko dobrze się do tego zabrać. Czyszczenie rolet rzymskich przebiega podobnie do czyszczenia zasłon, jednak demontaż jest nieco trudniejszy. Zwykłe rolety lub żaluzje możemy wyczyścić np. myjka parową. Jednak w tym przypadku musimy oddzielić tkaninę od całego mechanizmu, by móc zrobić to dokładnie.

Konstrukcja rolet rzymskich pozwala na szybki demontaż. Najważniejsze jest, by wszystkie elementy odłożyć w jedno miejsce, najlepiej do jakiegoś pudełka, lub plastikowego worka – tak, aby żadna nawet spinka nam nie zginęła.

Rolety rzymskie można prać

Są one zdecydowanie odstępstwem od reguły. To jedyne rolety, które możemy czyścić na mokro lub chemicznie. Polecamy do demontażu zanieść tkaniny do pralni – tak jest najbezpieczniej. Jednak oczywiście samemu w domu również można to zrobić. Najważniejsze, by używać proszku zalecanego do rodzaju tkaniny i nastawiać w pralce program dla tkanin delikatnych bez wirowania.

Suszenie

Najważniejsze jest, by suszyć tkaniny rozłożone. Dzięki temu unikniemy niechcianych zagnieceń. Przewieszając je np. przez pręt suszarki na pranie, również można niepotrzebnie odcisnąć jego kształt na materiale.

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami Solar Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *